У Харківській духовній семінарії відбулася IІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви» (до 220-річчя створення Харківської єпархіі)

5 листопада 2019 року з благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, в Харківській духовній семінарії відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви» (до 220-річчя створення Харківської єпархії).

Пленарне засідання проходило в актовому залі архієрейської резиденції на території Свято-Покровського чоловічого монастиря. Президію пленарного засідання склали: Високопреосвященніший Онуфрій, митрополит Харківський і Богодухівський, ректор Харківської духовної семінарії, протоієрей Валентин Ковальчук, перший проректор Харківської духовної семінарії, протоієрей Михаїл Кіт, секретар Харківської єпархії, протоієрей Йосип Денькович, викладач ХДС, та Прокопенко Іван Федорович, ректор Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди.
У  холі архієрейської резиденції було органiзовано виставку друкованих праць викладачів семінарії  та робіт студентів Іконописної школи при Харківській духовній семінарії.
На пленарному засіданні вступне слово було надано першому проректору Харківської духовної семінарії протоієрею Валентину Ковальчуку.
Було зачитано вітальну грамоту Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України до учасників конференції.
З  вітальниим словом до учасників конференції звернувся ректор Харківської духовної семінарії митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.
Після чого проректор з навчально-методичної роботи Київської духовної академії і семінарії архімандрит Філарет (Волошин) виступив з привітальним словом до організаторів і учасників та зачитав вітання від ректора КДАіС єпископа Білогородського Сильвестра.
Ректор Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, доктор педагогічних наук, професор Прокопенко Іван Федорович  звернувся з вітальним словом до учасників конференції та вручив Високопреосвященнішому митрополиту Онуфрію почесну грамоту Харківського національного педагогічного університету та медаль Г. С. Сковороди.
У ході пленарного засідання учасники конференції заслухали доповіді першого проректора протоієрея Валентина Ковальчука «Історичний шлях Харківської єпархії Укріїнської Православної Церкви (до 220-річчя заснування)», викладача ХДС, завідувача Церковно-історичного музею: «”И да будет вам сей день памятен…”  (Исх.12:14). 30-летие возвращения на Харьковскую кафедру приснопоминаемого митрополита Никодима (Руснака) и тридесятилетие священнослужения на Слобожанской земле митрополита Харьковского и Богодуховского Онуфрия» та керівника Відділу зі справ молоді і культури Харківської єпархії, керівника регентського відділення ХДС протоієрея Федора Воскобойнікова «Методы популяризации православного богослужения».
Пiсля пленарного засідання учасники науково-практичної конференції ознайомилися з експозицією Церковно-історичного музею Харківської єпархії, екскурсію провів завідувач музею, викладач Харківської духовної семінарії протодиякон Максим Талалай.
Далі робота конференції продовжилась за п’ятьма напрямками:
Секція 1. Харківська єпархія (історія та сьогодення).
Секція 2. Філософсько-богословська думка (погляд крізь віки).
Секція 3. Місія Церкви (досягнення та виклики часу).
Секція 4. Православна педагогіка та психологія (духовне життя людини).
Секція 5. Християнська культура в пошуках істини (музика, живопис, мова та література).
На секціях були присутні викладачі, співробітники та студенти з різних навчальних та науково-дослідних закладів України та закордону. Активну участь у конференції взяли вихованці Харківської духовної семінарії. У ході секційних засідань відбувалися жваві дискусії та обговорення різних питань, що виникали під час доповідей учасників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *