23-го травня 2017 року Харківській духовній семінарії відбулися урочистості, присвячені 21-му випуску учнів. В рамках святкування цієї події в Озерянському храмі Свято-Покровського чоловічого монастиря була звершена Божественна Літургія, на якій були присутні студенти ХДС, учні іконописної школи, а також регентсько-співочих курсів. Богослужіння очолював Перший проректор ХДС прот. Валентин Ковальчук. Йому співслужили викладачі, учні та випускники нашої семінарії в священному сані. Під час богослужіння була вознесена молитва за мир в Україні та в усьому світі. Студенти ХДС причастилися Святих Христових Тайн.

Після літургії був звершений подячний молебень на честь покровителя нашої духовної семінарії святого апостола і Євангеліста Іоанна Богослова.

О 10.00 в актовій залі архієрейської резиденції відбувся урочистий акт, присвячений закінченню навчального року. Владика Ректор всім випускникам вручив дипломи про закінчення семінарії. Кращі випускники очного і заочного відділення, а також регентсько-співочих курсів при ХДС були відзначені похвальними грамотами.

Ректор Харківської духовної семінарії Високопреосвященніший Онуфрій привітав викладачів ХДС, у яких в минулому навчальному році припала ювілейна дата від дня народження або з дня хіротонії. Від імені учителів та учнів ХДС перший проректор прот. Валентин Ковальчук подякував Владиці Ректора за невпинну турботу і праці на благо Харківської духовної семінарії і подарував Ікону Божої Матері листи учнів іконописної школи при ХДС.

В цьому році вперше в історії Харківської духовної семінарії кращим студентам (по одній людині від класу) була вручена Іменна премія, заснована в честь першого ректора семінарії пріснопам’ятного митрополита Никодима.

На закінчення урочистого акту слово було надано Владиці Ректору, який привітав випускників із закінченням семінарії і дав їм своє архіпастирське благословення.

ХДС