![]() |
28 листопада на історичному факультеті Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбулася 32-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих вчених «Наука і освіта в краєзнавчому вимірі», присвячена 210-й річниці заснування Харківського Імператорського університету.
Організаторами конференції виступили студентське наукове товариство історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна, кафедра туристичного бізнесу факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, центр краєзнавства імені академіка П.Т. Тронько і всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України».
Серед доповідачів були представники різних вузів України та Російської Федерації, зокрема, були студенти з Києва, Харкова, Львова, Запоріжжя, Одеси, Луцька, Бердянська, Бєлгорода та інших міст.
На пленарному засіданні з вітальною промовою виступили: Посохов С.І. – Доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна (голова оргкомітету конференції); Куделко С.М. – Кандидат історичних наук, професор, директор Центру краєзнавства імені академіка П.Т. Тронько, викладач ХДС протоієрей Сергій Скубченко та інші члени оргкомітету.
В рамках конференції працювали 12 секцій. Вихованці Харківської духовної семінарії були представлені на двох з них, а саме: на секції церковного краєзнавства та на секції мистецтвознавчого дискурсу краєзнавства. Семінаристи у своїх виступах висвітлили такі теми, як «Роль Православної Церкви в організації та діяльності товариств тверезості на Харківщині в кінці XIX – початку XX століття» (Рублевський Олександр, учень 4 класу ХДС), «архіпастирське служіння митрополита Никодима (Руснака) на Харківщині» (Хіла Іван), теми, присвячені конкретним храмам міста Харкова, а також Харківському Свято-Покровському монастиреві та інші. Дмитро Дейнека (учень 1-го класу ХДС) в своїй доповіді розповів про роль Православної Церкви у Харкові під час німецької окупації.
Після секційних виступів відбулося заключне пленарне засідання, на якому були підведені підсумки конференції.