В Почаївській семінарії відбувся 25-й випуск

29 травня 2018 року в Почаївській семінарії відбувся 25-й випуск. Святкове богослужіння на честь 25-го випуску за традицією проходило в Успенському соборі Почаївської Лаври. Вечірнє богослужіння очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужив єпископ Шумський Серафим ректор семінарії.

Божественна Літургія також проходила в Успенському соборі Почаївської Лаври, яку очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій у співслужінні єпископа Шумського Серафима. Крім архипастирів в богослужінні взяли участь викладачі семінарії в священному сані та інше духовенство.

Після літургії в Успенському соборі був відслужений молебень на закінчення навчального року. Традиційно після богослужіння викладачі та вихованці семінарії вклоняються святиням Почаївської лаври: чудотворній іконі Богматері, мощам святих угодників Іова та Амфілохія Почаївськиї та Стопі Божій Матері.

Актова частина та вручення дипломів проходила в Троїцькому соборі Почаївської Лаври. На початку урочистої частини зачитав звіт про діяльність Почаївської семінарії на протязі навчального 2017-2018 рр. В представленому звіті докладно зображена картина семінарського життя на протязі цього навчального року: святкові богослужіння в семінарії, участь студентів та викладачів в конференціях, участь семінарського хору святкових концертах у Почаївській Лаврі та інше.

Протоієрей Олег Плаксій, проректор з виховної роботи, зачитав привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Онуфрія, з приводу закінчення навчального року: «Дорогі випускники!, — говорилося в привітанні, — Ваше перебування у стінах семінарії, відвідування лекцій і несення послуху мало на меті зробити вас розсудливими і глибокими людьми, справжніми християнами і пастирями, здатними Словом Божим втамовувати спрагу людей, знесилених у спекоті цього світу. Молитовно бажаю вам, щоби язико-вогнеобразна Духа благодать запалювала у вас ревність до слави Божої, робила ваші душі і серця м’якими до сприйняття Його святої волі та випалювала своєю дією усі терни на шляхах вашого земного життя і майбутнього священицького служіння».

З привітанням та архіпастирським словом до випускників звернувся митрополит Сергій та ректор семінарії єпископ Серафим.

Після вручення дипломів семінарський хор виконав церковні піснеспіви перед викладачами, студентами та гостями. По закінченню урочистої частини випускники та викладачі семінарії та гості були запрошені на святковий обід.

ПДС

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *